Kasımpaşa’da Hıdırellez coşkusu! ‘Böyle eğlenmeyi özlemişiz’

Beyoğlu Belediyesi, ‘Beyoğlu’nda Bahar’ temasıyla Hıdırellez Şenliği düzenledi. Kızılay Meydanı’nda saat 18.00’de başlayan şenlikte vatandaşlar birbirinden renkli etkinliklerle baharın gelişini kutladı. Şarkıcı Fahrettin Sekmeç konseri ile başlayan etkinlik sihirbaz, pandomim, jonglör, ateşbaz, palyaço, Roman Dans Gösterisi ve Grup Kapilo konseri ile devam etti. Vatandaşların doyasıya eğlendiği şenlikte Beyoğlu Belediye Başkanı İnan Güney konuşmasını yaptıktan sonra Hıdırellez balonları gökyüzüne uçuruldu.

GÜNEY: BEYOĞLU’NDA TÜM KİMLİKLERE AİT BAYRAMLARI KUTLAYALIM

Bütün bayramları coşkuyla kutlayacaklarını söyleyen Beyoğlu Belediye Başkanı İnan Güney, “Burada çok güzel rengarenk, Hıdırellez’in anlamını ifade eden bir tablo var. Öncellikle bütün milli, dini, manevi bayramlarımızı böyle coşkuyla bir arada kaynaşarak kutlayacağız. Her seferinde farklı mahallelerde bir araya geleceğiz. Her seferinde belediyemizin hizmetini farklı mahallelerimizdeki çocuklarımız, komşularımız hissetsin diye tek bir noktada değil Beyoğlu’nun değişik mahallelerinde bu faaliyetlere devam edeceğiz. Bugün Hıdıreller Bahar Bayramı. Hıdırellez doğanın yeniden canlanması demek. Aynı 31 Mart’ta olduğu gibi Beyoğlu yeniden canlandı. 31 Mart’ta Beyoğlu’nu hep beraber rengarenk yaptık. Hıdırellez duaların edildiği, darda kalanların çare aradığı, hasta olanların şifa bulmak için dua ettiği, yardıma muhtaç insanların dua ettiği, dolayısıyla dileklerin kabul olduğuna inanılan bir gün. Bugün karada insanlara yardım eden Hızır ile denizde zorda kalanlara yetişen İlyasın 5 Mayıs’ı 6 Mayıs gecesi gül ağacının buluşmasına istinaden kutladığımız Hıdırellez Bayramı. Bizler Beyoğlu’nda tüm kimliklere ait bayramları kutlayalım. Beyoğlu’nda tüm kimliklerin tüm inançların kıymetli olduğu ve Beyoğlu’nda kendini değerli hissettiği bir yönetim anlayışıyla çalışmaya, üretmeye, size hizmet etmeye devam edeceğiz” dedi.

“ÇOCUKLUĞUMUZDA HIDIRELLEZ’İ ÇOK GÜZEL KUTLUYORDUK”

Vatandaşlardan Nermin Konar, “Biz çocukluğumuzda Hıdırellez’i çok güzel kutluyorduk. Ben burada doğdum, burada büyüdüm, evlendim gittim ama burayı hiçbir zaman unutmuyorum. Böyle günlerde mutlaka geliyorum. Burası benim için bambaşka” dedi.

“BÖYLE EĞLENMEYİ ÖZLEMİŞİZ”

Oya İdacı da “Arkadaşımla birlikte kutlamalara geldim. Çok güzel bir hava var. Böyle eğlenmeyi özlemişiz. Bir sürü yasaklardan sonra artık özgürüz. Çok mutluyuz” diye konuştu.

“HER ŞEY ÇOK GÜZEL OLACAK DEDİLER VE GERÇEKTEN DE ÇOK GÜZEL OLUYOR”

Melahat Kemaloğlu ise “Hıdırellez barışın, kardeşliğin, sevginin ve bereketin simgesi. Şöyle düşünün toprak suya kavuşuyor, suyla toprak kavuştuğu zaman ağaçlar yeşeriyor, gönüller yeşeriyor. Ben diyorum ki umutlar da yeşeriyor. Özellikle belediye başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Etkinliği ve kalabalığı gördüm, her şeyden önce asık suratların güldüğünü gördüm. Her şey çok güzel olacak dediler ve gerçekten de çok güzel oluyor” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x